شرایط بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایتمندی مشتریان همواره از اولویت‏‌های ما بوده است و فروشگاه اینترنتی آسو در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. بدین منظور فروشگاه آسو برای تمامی کتاب های تحویلی، مهلت ۲ روز بازبینی در نظر گرفته است که در صورت هرگونه مغایرت کتاب با شرایط ذکر شده در سایت، محصول بازپس گرفته شود.

استفاده از ۲ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اشکال و یا ایراد چاپی باید حداکثر تا ۲ روز پس از دریافت کالا، به ما اطلاع داده شود.برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی و … را شامل می‌شود.

وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه آسو از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل مشخصات درج شده روی کتاب، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد. عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات درج شده در وب‌سایت است.

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه آسو از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و … امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌های فروشگاه آسو اطلاع داده شود. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۲ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال و هزینه آن کالا به عهده مشتری خواهد بود.

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت مشخصات یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه آسو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه آسو است. برای واریز هزینه پیک به حساب مشتری، قبض پیک با مهر شرکت ارائه دهنده خدمات پیکی باید همراه کالا به شرکت ما ارسال شود. همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس info@asoobook.ir ایمیل شود. در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان آسو، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه آسو، ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورت تایید ایراد و آسیب فیزیکی توسط کارشناسان ما، کالا تعویض خواهد شد و مشتری میتواند کالای خود را با مدل دیگر جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ آسو بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، آسو تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه آسو در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا درج شده در فاکتور به مشتری را می‌پذیرد. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه آسو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۲۴ ساعت کاری زمان خواهد برد. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد. ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش آسو می باشد.

برای سوالتان، پاسخی نیافتید؟ با ما تماس بگیرید