ادبیات فارسی جامع کنکور

نقد و بررسی

کتاب جامع ادبیات کنکور مطابق با تغییرات نظام جدید آموزشی نگارش یافته است. این کتاب ۲۹۲ صفحه دارد و همراه با سؤالات کنکور سراسری سال ۹۸ به چاپ رسیده است. انتشارات الگو کدهای هوشمند صوتی را برای این کتاب در نظر گرفته که علاوه بر جلوگیری در هدر رفتن کاغذ باعث جامع و کامل بودن کتاب فوق نیز شده است. در ادامه بیشتر به معرفی کتاب جامع ادبیات خواهیم پرداخت و در رابطه با ویژگی‌های نگارشی و سؤالات درج شده در آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کتاب ادبیات کنکور جامع الگو

  کتاب جامع ادبیات کنکور از انتشارات الگو مطابق با تغییرات نظام جدید آموزشی نگارش یافته است. ساختار کلی این کتاب را پرسش‌های چهارگزینه‌ای با پاسخ‌های کاملاً تشریحی تشکیل می‌دهند. از مهمترین ویژگی‌های این کتاب می‌توان به داشتن سؤالات کنکور سراسری سال ۹۸ اشاره نمود که مطابق با آخرین منبع کنکور سراسری تألیف یافته است.

آنچه پیش از پیش کتاب فوق را از لحاظ کیفی ارزشمندتر کرده است داشتن کدهای صوتی می‌باشد که سبب استفاده آسان دانش آموزان از مفاهیم و برداشت‌های کتاب شده است. نزدیک به ۱۰ کتاب ادبیات نظام جدید را انتشارات نشر الگو به چاپ رسانده است که کتاب نیز یکی از این ده کتاب می‌باشند. کتاب‌های برجسته از جمله فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم نیز در این قلمرو می‌باشند. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات نشر الگو کسب کنید.

ویژگی‌های کتاب ادبیات جامع کنکور نظام جدید

  کتاب جامع ادبیات کنکور توسط جناب آقای علیرضا عبدالمحمدی به نگارش درآمده است. نوبت دوم چاپ این کتاب در سال ۹۸ صورت پذیرفته است. این کتاب ویژه دانش آموزان نظام جدید آموزشی و همچنین داوطلبان کنکورهای سراسری میباشد. کتاب فوق پایه تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم را تشکیل می‌دهد. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد کتاب ذکر شده را سؤالات چهار گزینه ای درس به درس و پاسخ‌های تشریحی تشکیل می‌دهند.

  بیش از ۱۰۰ تست برای هر درس در نظر گرفته شده که پاسخ‌های تشریحی آن‌ها را در پایان کتاب مشاهده می‌کنید. در مجموع بیشتر از ۱۶۰۰ سؤال چهار گزینه ای را می‌توان در کتاب مشاهده و تحلیل نمود. کتاب کمک درسی ادبیات جامع بر اساس سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری تقسیم بندی شده که درک مفاهیم و مطالب را برای دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور راحت‌تر می‌کند.

تغییرات انجام شده در کتاب

  کتاب جامع ادبیات کنکور بر اساس آخرین تغییرات کنکور سراسری به چاپ و نشر رسیده است. بیشتر تغییرات این کتاب حذفیاتی بوده که از طریق سازمان سنجش اعلام شده است. این تغییرات تنها منحصر به یک یا دو پایه نمی‌باشند. از هر سه پایه دهم تا دوازدهم تغییراتی که اعلام شده است را مورد ارزیابی قرار داده و تمامی آنها را در چاپ جدید لحاظ نموده ایم.

بر اساس تغییراتی که از طرف سازمان سنجش اعلام شده در هر سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری تغییراتی را نیز مشاهده می‌کنیم که بیشترین تغییرات صورت گرفته در قلمرو زبانی و ادبی می‌باشد که درصد قابل توجهی از تغییرات را به خود اختصاص داده اند. با توجه به این میزان تغییرات مسلماً کتاب پیش رو از منابع مهم و کامل در رابطه با ادبیات جامع شناخته می‌شود که دانش آموزان در هر سه پایه می‌توانند با بررسی تمامی نکات آن خود را برای کنکورهای مختلف آماده کنند.

تقسیم بندی فوق العاده در کتاب ادبیات کنکور نظام جدید

سؤالات چهار گزینه ای کتاب جامع ادبیات کنکور با تقسیم بندی مناسبی نگارش و به چاپ رسیده اند. در سه قلمرو ادبی، زبانی و فکری تقسیم‌ها صورت پذیرفته است. هر بیت یا هر نکته ای که به عنوان سؤال چهار گزینه ای در کتاب مطرح شده است در قسمت پاسخ‌های تشریحی در یکی از سه قلمرو گنجانده شده و به نظر دانش آموزان و داوطلبان رسیده است.

  برای از دست نرفتن تمرکز دانش آموزان و داوطلبان کنکورهای سراسری نویسنده سؤالات هر یک از این قلمروها را به صورت پی در پی مطرح کرده است که هم در زمان صرفه جویی کرده باشد و هم در افزایش تمرکز دانش آموزان یاری رسانده باشد. شما در هر درس ابتدا تقسیم بندی سؤالات مربوط به قلمرو ادبی را مشاهده می‌کنید سپس به سؤالات مربوط به قلمرو فکری پرداخته شده و در نهایت سؤالات قلمرو زبانی گنجانده شده‌اند.

تشریح سؤالات چهار گزینه ای کتاب جامع  ادبیات جامع کنکور نظام جدید

سؤالات چهار گزینه‌های مطرح شده در کتاب جامع ادبیات کنکور با یک سری تصاویر خاص در این کتاب گرد آوری شده اند. نویسنده تلاش کرده مجموعه ای از تصاویر موجودات دریایی را در این کتاب استفاده کند که این تصاویر در هنگام ورق زدن کتاب مشهود می‌باشند. سؤالات مطرح شده در کتاب به صورت درس به درس چاپ شده‌اند که در مجموع سؤالات ادبیات کنکور سراسری سال ۹۸ با اعلام منبع در کتاب مشهود است.

دقیقاً ۱۶۱۴ سؤالات چهار گزینه ای در این کتاب جمع آوری شده اند. تست‌های موجود در کتاب فوق درس به درس می‌باشند که تمامی ۱۸ درس هر پایه تحصیلی به همراه بخش نیایش پوشش داده شده‌اند. با بررسی تک تک سؤالات چهار گزینه این کتاب مرجع شما عزیزان می‌توانید نکات مهمی در رابطه با موضوعات در حوزه‌های مختلف کسب کنید و بر اساس آن‌ها به راحتی می‌توانید بخش عظیمی از سؤالات کنکور را پاسخ دهید.

کلیات موجود در کتاب  ادبیات جامع کنکور

  به صورت فهرست وار کلیاتی که در کتاب جامع ادبیات کنکور می‌توان آنها را مشاهده کرد را عنوان می‌کنیم.

 • کتاب فوق ویژه دانش آموزان تمامی رشته‌های تحصیلی می‌باشد.
 • کتاب مورد نظر مرجع مناسبی برای کنکورهای سراسری است.
 • کتاب فوق پایه دهم تا دوازدهم را پوشش می‌دهد.
 • ساختار کلی کتاب ادبیات جامع سؤالات چهار گزینه ای و پاسخنامه تشریحی است.
 • تقسیم بندی صورت گرفته در سه قلمرو ادبی، زبانی و فکری انجام شده است.
 • چاپ دوم این کتاب در سال ۹۸ انجام شده است.
 • کتاب فوق منطبق با آخرین تغییراتی است که از سوی سازمان سنجش اعلام و چاپ و تدوین شده است.
 • کتاب فوق دارای درسنامه نمی‌باشد اما مطالب آموزشی این کتاب غالباً به صورت کدهای هوشمند صوتی ارائه شدند.
 • پاسخ نامه تشریحی این کتاب مرجعی برای مرور مفاهیم و مطالب کتاب درسی است.
 • سؤالات چهار گزینه ای کتاب به صورت درس به درس در کتاب فوق مطرح شده اند.
 • نزدیک به هزار و ششصد پرسش چهار گزینه ای در هر سه پایه درسی در کتاب فوق گنجانده شده اند.
نام کامل کتاب

جامع ادبیات کنکور (نظام جدید) قابل استفاده برای دانش‌آموزان نظام جدید و داوطلبان کنکور دانشگاه‌ها (همه رشته‌ها)

ناشر

مجموعه

نویسنده (ها)

دروس مرتبط

پایه تحصیلی

, ,

رشته تحصیلی

,

سال چاپ

تعداد جلد

نوع جلد

شابک

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ادبیات فارسی جامع کنکور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *